Členstvo

Členstvo v Bratislavskom spolku medikov (BSM)

Čo Ťa na spolku čaká

Kuchynka je prvá miestnosť, v ktorej sa ocitneš po vstupe do BSM. Privíta ťa tam náš Sekretár, ktorý ti odpovie na všetky tvoje otázky a pomôže ti ak máš záujem o knihy za bezkonkurenčné ceny, plášte a ďalšie veci, ktoré si od nás môžeš odniesť po zakúpení členstva. Ak budeš mať otázky k podujatiam alebo pravidelným workshopom konajúcim sa na spolku, vie ti poradiť.

Okrem toho tu nájdeš aj chladničku či mikrovlnku, kde si môžeš zohriať vlastné jedlo. Poskytneme ti aj taniere a príbory. Neboj, nebudeš ich musieť umývať, na to máme umývačku riadu kde stačí zapožičaný riad po sebe odložiť.

Máš už plášť, ale zabudol si si ho doma alebo na intráku? Nestresuj, plášť ti môžeme aj požičať. Stačí prísť k nám a my ti pomôžeme.

Dal by si si kávu či čaj? Ani to nie je problém! Stačí prísť k nám a ponúknuť sa. Ako bonus si môžeš pokecať s ostatnými študentmi a spoznať tak nových ľudí.

Počítačová miestnosť. Ako už názov hovorí, v tejto miestnosti nájdeš počítače a aj tlačiareň, takže ak si niečo potrebuješ vytlačiť (či už z nejakej stránky alebo vlastného USB), môžeš to urobiť práve tu.

Okrem tlačenia môžeš využívať počítače aj na štúdium či zábavu. Počas voľného času môžeš navštíviť internetové stránky, ako je YouTube alebo Facebook, no na počítačoch nájdeš aj nainštalované hry (LoL /pre šikovných DOTA2/, Overwatch, CS:GO a ďalšie), takže ak nebudeš vedieť, čo s časom počas prestávok, môžeš si ho skrátiť práve u nás na BSM. Oficiálne stanovisko BSM je samozrejme využívať voľný čas na štúdium ;D.

Študovňa. V tejto miestnosti nájdeš stoly a gauče, kde sa môžeš na pokoji učiť. V študovni sa taktiež nachádza malá knižnica s knihami a lekárskymi časopismi, ktoré môžeš využiť pri štúdiu. Takisto je možné zapožičať si po absolvovaní aspoň jedného kurzu šitia na BSM umelé kože a trénovať si chirurgické šitie.

Počas školského roka 2021/2022 pre teba pripravujeme kvalitný laboratórny mikroskop s histologickými a patologickoanatomickými preparátmi, ktoré si budeš môcť študovať aj mimo vyučovania, počas otváracích hodín BSM.

Máš už plnú hlavu informácií a nevieš nájsť miesto pre ďalšie? Ak sa potrebuješ odreagovať, nájdeš tu aj stolný futbal (kalčeto).

Spoločenská miestnosť. V spoločenskej miestnosti nájdeš projektor a veľké plátno. Okná sa dajú zatemniť, čo vytvára úžasnú atmosféru domáceho kina. Takže ak si chceš s kamarátmi pozrieť nejaký film, spoločenská miestnosť na BSM je to správne miesto. Okrem toho tam nájdeš aj množstvo spoločenských hier.

Na prízemí sa nachádza Workshop Room, učebňa s kapacitou okolo 30-40 ľudí, podľa typu akcie. V priestoroch sa konajú rôzne akcie a ak máš nápad na nejaký zaujímavý projekt/ osobnosť z oblasti zdravotníctva ktorú by si rád videl naživo, neváhaj nás kontaktovať.

Členstvo v BSM

Členov BSM na základe aktivity delíme na riadnych, aktívnych, alumni a čestných členov. Každé členstvo v BSM je dobrovoľné a je možné z neho kedykoľvek vystúpiť. Členstvo v BSM špecifikujú Stanovy spolku.

Ako sa stať riadnym členom BSM?

Stačí prísť na spolok za sekretárom buď počas zápisu, Fresher’s alebo kedykoľvek počas semestra v otváracích hodinách, zaplatiť členský poplatok a my si ťa pridáme do zoznamu riadnych členov.

1-ročné členstvo 5 €

3-ročné členstvo 10 €

6-ročné členstvo 15 €

Aktívne členstvo

Aktívni člen BSM je na základe účasti na dobrovoľných akciách BSM počas minimálne jedného roka vymenovaný na Valnom zhromaždení (VZ) spolku. Stanovy BSM bližšie špecifikujú podmienky udelenia aktívneho členstva. Ako aktívny člen dostaneš ponuku získať čip od dverí BSM a tým pádom možnosť prísť na spolok aj mimo otváracích hodín. Rovnako môžeš na Valnom zhromaždení voliť a byť volený do predsedníctiev BSM. Bežne BSM vyberá aktívnych členov spomedzi študentov zapájajúcich sa do činnosti Klubov spolku (SCORA, SCORP, SCOPH, KZA, SCOIS, SCOME, SCORE, MOLE, 3D Tlač)

Alumni členstvo

Za alumni členov sú po návrhu aktívneho člena menovaní spravidla lekári po ukončení štúdia. Toto členstvo je odmenou za čas a prácu, ktorú BSM venovali. Môžu kedykoľvek prísť na BSM za rovnakých podmienok, ako riadny člen, avšak nemusia platiť členský príspevok a ich členstvo je doživotné. Našim cieľom je zbližovať študentov a doktorov a umožniť im vzájomnú komunikáciu v priateľskom prostredí spolku.

Mimoriadne členstvo

Mimoriadnym členom sa stáva každý študent, ktorý prejaví záujem o dianie na škole a úspešne kandiduje do Študentskej časti akademického senátu. ŠČAS aj BSM dlhodobo spoločnými silami rozširujú možnosti študentov LF UK, starajú sa o ich spoločenský a študentský život.

to top