Beh medikov

Od roku 2014 študenti Bratislavského spolku medikov každoročne organizujú jedinečnú športovú udalosť s názvom BEH MEDIKOV, ktorá združuje nielen študentov medicíny, ale všetkých priaznivcov behu.

Prvotnou myšlienkou bolo podporiť športového ducha budúcich lekárov, ktorí by mali ísť príkladom ostatným. Upozorniť tak na zdravý životný štýl a pravidelnú fyzickú aktivitu, ktorú žiadny liek nenahradí. Študenti a široká verejnosť si prichádzajú nielen zašportovať, zlepšiť svoje osobné rekordy a zabaviť sa, ale aj každoročne pomôcť a prispieť na dobrú vec. Peniaze vyzbierané zo štartovného a z dobrovoľných príspevkov sú darované na vopred určenú kliniku.

Beh sa koná na začiatku zimného semestra, väčšinou koncom septembra. Účastníci bežia na vopred označenej trati dlhej 6 km. Štart a cieľ je situovaný v areáli VŠ internátov Družba. Trať pokračuje pozdĺž nábrežia až po most SNP a naspäť. Súťaží sa v 3 kategóriách: ženy, muži a 3-členné štafety. Pre tých najlepších čakajú medaily a vecné ceny. Pre ostatných zúčastnených, ktorým sily na víťazstvo nestačili je pripravená tombola, s ktorou nám pomáhajú naši sponzori. Práve vďaka nim je každý ročník behu atraktívnejší a poskytuje dobrú motiváciu ako bežcom, tak aj organizátorom.

Tento rok sa uskutoční už 4. ročník, a to dňa 28.9. 2017, na ktorý Vás aj touto formou srdečne pozývame.

Príďte si s nami otestovať svoju kondíciu a zasúťažiť si o pekné ceny. Ako odmena bude pre vás poznanie, že ste spravili niečo užitočné.

Čaká Vás natešený organizačný tím, ktorý má aj tento rok pripravených zopár noviniek.

Máte sa na čo tešiť!

Viac informácií nájdete na stránke behu alebo v evente.

to top